Skip to main content

Jak wybrać odpowiednią otwornicę do gresu?

  • Indywidualna zajawka: Otwornica to narzędzie budowlane i remontowe, którego wyborowi często nie poświęcamy zbyt dużej uwagi, co jest sporym błędem. Niewłaściwy wybór może prowadzić do nieprzewidzianych kłopotów podczas układania płytek, takich jak gres. Dobra otwornica zapewnia precyzyjne cięcie i minimalizuje ryzyko uszkodzenia materiału. Dlatego warto dokładnie zastanowić się nad jej wyborem. Jak więc wybrać odpowiednią otwornicę i czym kierować się przy jej zakupie, aby sprawdziła się w pracy z tego typu materiałem? Poznaj kluczowe aspekty, które warto wziąć pod uwagę.

Otwornica to jedno z tych narzędzi budowalnych i remontowych, do którego wyboru nie przykładamy zbyt dużej uwagi. Jest to, jednak spory błąd, ponieważ może skutkować wystąpieniem wielu nieprzewidzianych kłopotów w trakcie układania danego rodzaju płytek, np. gresu. Jak więc wybrać odpowiednią otwornicę i czym kierować się w trakcie jej zakupu, by sprawdziła się do pracy z tego typu materiałem?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze otwornicy do gresu?

Pierwszym, co należy sobie uzmysłowić, to charakterystyka materiału, z którym będziemy pracować. Gres jest stosukowo mocny a także odporny na uszkodzenia, przy czym niezwykle narażony na powstawanie pęknięć w trakcie wykonywania w nim otworów. Powoduje to konieczność zaopatrzenia się w otwornicę, która charakteryzować się będzie kilkoma szczególnymi cechami, mającymi zapewnić duży stopień bezpieczeństwa w trakcie pracy oraz szybką i precyzyjną obróbkę materiału.

Z uwagi na specyfikę gresu, otwornica przeznaczona do prac z tego rodzaju płytkami powinna być przeze wszystkim precyzyjna. Dzieje się tak, ponieważ brzegi otworów wykonywanych przy jej użyciu powinny być równe i dokładnie wykonane, tak by zmniejszyć ryzyko pękania materiału. Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj zwrócenie się ku niezwykle twardym a przy tym delikatnym otwornicom glazurniczym.

Jaką otwornicę glazurniczą warto polecić?

Wiedząc już, że w przypadku gresu najlepiej sprawdzi się otwornica glazurnicza pozostaje nam już jedynie dobór odpowiedniego modelu tego narzędzia/osprzętu. W tym przypadku warto zainteresować się produktem firmy Akutools, czyli otwornicą diamentową do obróbki na sucho z uchwytem M14 do stosowania bezpośrednio na szlifierce kątowej, lub wkrętarce za pomocą adaptera. Będzie ona idealna zarówno do mniejszych jak i zdecydowanie bardziej skomplikowanych prac w materiałach, takich jak gres, ceramika, marmur, czy kamień naturalny. Z uwagi na zastosowany tutaj diament, otwory wykonane przy użyciu tej otwornicy będą charakteryzowały się najwyższą jakością i zabezpieczeniem płytek przed ich pękaniem. Warto również dodać, że otwornica ta dostępna jest w wielu rozmiarach, co pozwala na precyzyjne dobranie danego przyrządu do rodzaju oraz zakresu przeprowadzanych prac.

Zapoznaj się z ofertą od Aku Tools i dołącz do grona zadowolonych klientów!