Skip to main content

Jedyna taka miara zwijana na rynku! Miara zwijana dla praworęcznych 5m LEWA

Miara zwijana Lewa 5m marki AKU Tools to zupełnie inna miara niż wszystkie dostępne na rynku. Pierwotnym pomysłem było stworzenie miary dla leworęcznych użytkowników, gdyż takiej żaden inny producent narzędzi nie miał w swojej ofercie. W krajach europejskich osoby leworęczne stanowią około 13% społeczeństwa i to właśnie dla tych użytkowników chcieliśmy stworzyć najwygodniejszą miarę zwijaną na rynku. Po podjęciu decyzji o stworzeniu takiego produktu zaczęliśmy nad nim pracę i już w pierwszej fazie planowania i projektowania miary okazało się, ku naszemu wielkiemu zdziwieniu, że tak naprawdę to właśnie wszystkie dostępne miary zwijane na rynku są zdecydowanie bardziej wygodne dla użytkowników leworęcznych.

Miara zwijana LEWA 5m

Użytkownik, który ma bardziej sprawną lewą rękę przy pomiarze i zaznaczaniu odległości, będzie z prostych przyczyn trzymał miarę w prawej dłoni, a np. ołówek w lewej:

  • po pierwsze zastosuje taki uchwyt, aby bardziej precyzyjnie zaznaczyć żądaną odległość — bardziej precyzyjne i trudniejsze czynności człowiek automatycznie wykonuje bardziej sprawną ręką;
  • po drugie dlatego, aby mieć dobrze widoczne cyfry, gdyby miarę wziął do lewej dłoni, byłyby one do góry nogami;
  • po trzecie osoba leworęczna trzymająca narzędzie znakujące w lewej dłoni nigdy nie będzie musiała krzyżować dłoni w celu zaznaczenia odległości;
  • po czwarte trzymając miarę w prawej ręce, od strony dłoni będzie miała zewnętrzną część kasety miary, a od strony ciała zaczep na pasek. Dzięki temu będzie miała wygodniejszy i pewniejszy chwyt miary, oraz zdecydowanie szybciej będzie mogła odłożyć miarę do kabury, czy zaczepić o pas/kieszeń.

 

Miara zwijana dla praworęcznych marki AKU Tools

Gdy już uświadomiliśmy sobie, jaki jest rzeczywisty stan rzeczy, bez chwili wahania podjęliśmy pracę nad miarą dla użytkowników praworęcznych — w końcu stanową oni aż ok. 87% użytkowników i nie mają dostosowanego narzędzia dla ich potrzeb, a przecież miara zwijana to jedno z najbardziej podstawowych narzędzi używanych w każdej branży i dziedzinie gospodarki, oraz w każdym gospodarstwie domowym.

Nasza miara Lewa posiada 1 klasę dokładności, zastosowana taśma ma biały kolor i wykończenie matowe, aby poprawić wygodę odczytu pomiaru. Zadruk taśmy jest dwustronny, od frontu poziomy od prawej do lewej, a od tyłu pionowy. Kaseta jest wykonana z odpornego na uderzenia tworzywa ABS, wzmocniona dodatkowymi wspornikami, a z zewnątrz posiada gumowe elementy w celu poprawienia chwytu narzędzia, w szczególności w wilgotnych warunkach. Na końcu kasety został zamontowany pleciony pasek zakończony karabińczykiem dla wygody przechowywania i transportu.

W miarze został zamontowany zaczep do kabury/paska w taki sposób, aby mocować ją po lewej stronie ciała w celu szybkiego dostępu lewą ręką, oraz aby uniknąć obracania miary przed schowaniem jej do kabury.

Dołącz do zadowolonych użytkowników narzędzi Aku Tools
Zadzwoń: (+48) 516 717 423