Skip to main content

Opaski zaciskowe AKU Tools – trytytki na każdą okoliczność

Nylonowe opaski zaciskowe znane również pod nazwami: zip, opaska kablowa, opaska samozaciskowa, raps, trytytka, trytka i innymi w zależności od regionu i branży mają bardzo uniwersalne zastosowanie w każdej dziedzinie przemysłu, oraz gospodarstwach domowych. Zostały wynalezione w 1958 roku na potrzeby branży lotniczej, w której są wykorzystywane do dziś. Przez kolejne lata narzędzie to było wielokrotnie modyfikowane i na dzień dzisiejszy, występuje wiele rodzajów opasek kablowych.

Trytytki - opaski zaciskowe AKU Tools

Podział opasek zaciskowych

Możemy je podzielić np. ze względu na kształt/budowę:

  • standardowe jednorazowe (najbardziej popularne)
  • detektowalne
  • wielokrotnego użytku
  • koralikowe(kulkowe)
  • ztabliczką opisową
  • oczkowe
  • wciskane

Standardowe trytytki zbudowane są z jednostronnie zębatej taśmy, gładkiej i zwężonej na końcu w celu ułatwienia montażu, oraz główki z zapadką. Zęby na taśmie są tak zaprojektowane, aby z łatwością się zaciągała i pomniejszała średnicę, a jednocześnie blokowała przy próbie wysuwania taśmy, dzięki czemu samoistne rozpięcie się opaski jest niemożliwe.

Można również dokonać podziału ze względu na materiał, z jakiego są wykonane, oraz na ich właściwości. W ofercie Aku Tools, z którą zapoznać się można pod adresem https://www.akutools.pl/oferta/aku-tools-narzedzia-reczne-osprzet, znajdziemy opaski kablowe wyprodukowane z poliamidu PA66 wg normy EN IEC 62275:2019 dzięki czemu charakteryzują się wysoką jakości i bardzo dobrymi parametrami pracy.

W zależności od rozmiarów wyglądają one następująco

Dane techniczne opasek zaciskowych Aku Tools

Opaski zaciskowe Aku Tools można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dla zwiększenia wygody oraz wydłużenia żywotności opasek w opakowaniu zostało zastosowane zapięcie strunowe, dzięki czemu łatwiejsze jest utrzymanie porządku w miejscu pracy lub transportu oraz minimalizowanie efektu „starzenia” się produktu poprzez utratę wilgotności - opaski kablowe wykonane z poliamidu PA66 posiadają właściwości higroskopijne dlatego zalecane jest jak najbardziej szczelne przechowywanie produktu. Dodatkowo do każdego opakowania opasek dołączona jest Deklaracja Zgodności UE, oraz instrukcja zawierająca tabelę z parametrami wszystkich dostępnych rozmiarów, aby z łatwością można było dobrać optymalny rozmiar do swoich prac. Opaski kablowe Aku Tools przystosowane są do szybkiego zaciskania ręcznego i mechanicznego z zastosowaniem przystosowanej do tego typu prac zaciskarki.

Opaski zaciskowe AKU Tools

Na rynku zdecydowanie najwięcej opasek zaciskowych występuje w kolorze czarnym i białym. Opaski Aku tools oprócz w/w kolorów występują również w kolorach niebieskim, czerwonym, zielonym i żółtym. Takie kolorowe trytytki mają zastosowanie m.in. przy spinaniu wiązek elektrycznych w widocznym miejscu, gdzie poza ułożeniem ważnym czynnikiem jest estetyka i brak widoczności takiej opaski na tle materiału łączonego czy ściany. Dodatkowo pomocne mogą one być przy znakowaniu konkretnych przewodów czy instalacji oraz ich identyfikowaniu np. przy serwisie czy rozbudowie w przyszłości.

Dołącz do zadowolonych użytkowników narzędzi Aku Tools
Zadzwoń: (+48) 516 717 423